1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Seo Nedir ? Nasıl Yapılmalıdır ?

Seo Nedir ? Nasıl Yapılmalıdır ?

Seo Nedir Nasıl Yapılır ?

Seo kısaca arama motoru optimizasyonu demektir. Eğer bir internet siteniz varsa google veya diğer arama motorlarında kolayca bulunmak ve üst sıralarda olmak istiyorsanız mutlaka arama motoru optimizasyonu yapmalısınız.

Büyük olasılıkla bu güne kadar çoğu kez SEO’yu duymuşsunuzdur bu makale sizin için SEO’nun bir web sitesi için önemini ve seo yapmak için yönergeleri içerir. Okumaya devam ediniz.

Her gün milyonlarca insan internet üzerinden arama yapar ve aradığı şeyi hemen bulmak ister. Seo hedef kitlenizin veya müşterilerinizin sizi hemen bulup sunduğunuz hizmeti almasını sağlar.

İnsanlar işletmenizle direk olarak alakalı her çeşit şeyi arıyor. Bunun da ötesinde, beklentileriniz yalnızca işinizle seyrek bir biçimde ilgili her çeşit şeyi arıyor. Bunlar, bu insanlarla bağlantı kurmak ve sorularına cevap vermek, problemlerini çözmek ve onlar için güven duyulan bir kaynak olmak için daha da fazla fırsatı temsil eder.

Arama Motorlarından Trafik Çekmek Aslında Ne İşe Yarar?

Öncelikle, Google’ın dünyadaki arama motoru trafiğinin çoğundan sorumlu olduğunu belirtmek önemlidir.

Hangi arama motorunu kullanırsanız kullanın, arama sonuçları sürekli değişiyor. Google, son zamanlarda birçok farklı hayvan adı aracılığıyla web sitelerini nasıl sıraladıklarını çevreleyen birçok şeyi güncellendi ve sayfalarınızın arama sonuçlarında sıralanmasını sağlamanın en kolay ve en ucuz yolu son yıllarda oldukça riskli hale geldi.

Google’ın algoritması son derece karmaşık ve Google’ın bu bölümün sonunda siteleri nasıl sıraladığı konusunda derinlemesine dalmak isteyen herkes için bazı bağlantıları paylaşacağım, ancak son derece yüksek bir düzeyde:

Google, yüksek kaliteli ve alakalı bilgiler içeren sayfaları arıyor.

Alaka düzeyini, web sitenizin içeriğini “tarayarak” (veya okuyarak) ve bu içeriğin, çoğunlukla içerdiği anahtar kelimelere dayanarak, arayanın aradığı şeyle alakalı olup olmadığını yapay zeka ile algoritmik işlemler ile belirler.

“Kaliteyi” bir dizi yolla belirlerler, ancak bunlar arasında öne çıkan, sayfanıza ve bir bütün olarak sitenize bağlantı veren diğer web sitelerinin sayısı ve kalitesidir. Giderek, sitenizin arama motorlarında sitenizin nerede yer alacağını belirlemek için Google’ın algoritması tarafından ek işlemler ile sınanmaktadır, örneğin:

Kullanıcılar sitenizle nasıl etkileşime girer (İhtiyaç duydukları bilgileri bulur ve sitenizde kalırlar mı, yoksa arama sayfasına geri dönüp başka bir bağlantıyı tıklatırlar mı? )

Bunların hepsini etkili anahtar kelimeler doğru, özgün ve kaliteli yazılar sayesinde bunun yanında kaliteli sitelerden backlink çalışması ile  bertaraf ederek google ve diğer arama motorlarının sizi fark etmesini sağlayabilir sitenizi aramalarda en başa kadar çıkarabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap